Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” koło w Gdyni


Gdyńskie Koło Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” powstało w 1997 roku.

Organizujemy oraz współorganizujemy dyskusje z samorządowcami oraz parlamentarzystami. Bierzemy udział w wielu prodemokratycznych happeningach i protestach. Uczestniczymy także w spotkaniach na zaproszenie gdyńskiej Platformy Obywatelskiej, z którą współpracujemy.

Działamy również pozapolitycznie. Naszym flagowym projektem jest Turniej Debat, w którym uczestniczą uczniowie gdyńskich szkół ponadpodstawowych. W 2019 roku Turniej odbył się już po raz jedenasty.

Bierzemy udział w akcji charytatywnej Młodych Demokratów- „Podaruj zeszyt”, podczas której zbieramy artykuły szkolne, które przekazujemy dzieciom z gdyńskich domów dziecka. Organizujemy „Ciapkowe święta”- pomagamy zwierzakom ze schroniska Ciapkowo.

Z naszego Koła wywodzi się dwójka obecnych radnych Miasta Gdyni Mariola Śrubarczyk – Cichowska i Tadeusz Szemiot oraz dwóch byłych radnych Mariusz Bzdęga i Łukasz Cichowski. W ostatnich wyborach do gdyńskich rad dzielnic startowało czterech członków Koła, wszyscy zostali radnymi swoich dzielnic.

Zachęcamy do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych:
www.facebook.com/SMDGdynia
www.twitter.com/SMDgdynia

Zarząd Koła:
-Damian Chmielewski- Przewodniczący
-Sebastian Krzewicki- Wiceprzewodniczący
-Szymon Stemski- Sekretarz
-Igor Wojciechowski- SkarbnikNapisz do koła w Gdyni:

Nasz adres:

Gdynia, ul. Świętojańska 60/2

Biuro Posła na Sejm RP Tadeusza Aziewicza